אילוף כלבים

אילוף כלבים – למי זה מתאים ?

אילוף כלבים. בואו נעשה זאת נכון. כל אחד שבוחר לגדל כלב עושה זאת מהסיבות האישיות שלו ומתוך רצון מסויים שעולה. ביחד עם השמחה שבנוכחות הכלב יכולים להגיע גם תסכול, כעס ואף חוסר אונים במיוחד במקרים בהם הכלב לא עונה על הציפיות שלנו ועל מה שרצינו שיהיה כשהבאנו. אז לא תמיד הכלב עונה על הציפיות ולעתים מדובר על קשיים לא פשוטים, אבל זה בהחלט ניתן לשינוי גם כאשר מרגישים שאין שום פתרון.

בשביל זה אני כאן;)

אני הגעתי לתחום אילוף כלבים כי בשבילי כלבים מסמלים אהבה ללא תנאים. מגיל קטן היה לי חשוב לגדל כלב ממקום של אחריות ותקשורת נכונה. ידעתי זאת בתוכי אבל הייתי זקוקה לכלים ולדרך עבודה נכונה.

כשבחרתי ללמוד קורס אילוף ב"מרכז אופק" מעבר לידע וההכרות עם עולם הכלבים גיליתי שיטות רבות לאילוף כלבים. מתוך אותן שיטות, תרגול והתנסות, הבנתי את דרכי ואת הבסיס שממנו איצור את התקשורת ואת ההאחריות.

באיזו שיטה מומלץ להתחיל אילוף כלבים ?

אז באיזה שיטה "נכון" לאלף כלב?

נכון שרבים שואלים אותי זאת, אך בעיני זאת שאלה בעייתית.

כל כלב הוא שונה באנרגיה, בתכונות האופי, בחוויות שעבר עד היום ובמוטיבציה שלו לפעול. בהשקפה שלי חשוב להתאים בין השיטת אילוף לכלב ולבעליו בכדי לייצר שינוי אמיתי. עם כל כלב נקודת ההתחלה ונקודת הסיום משתנות. לצורך כך חשוב קודם כל להבין שאילוף כלב מצריך מהבעלים התמדה, סבלנות ומחוייבות לתהליך.

מה נעשה בעבודתנו יחד ?

בשלב הראשון נבצע פגישת אבחון שבה נדבר על הקשיים בחינוך הכלב, נלמד מה מניע את הכלב לפעולה, מה גורם לו לאבד ריכוז ומה מייצר לו עיניין.

בהמשך אבנה תוכנית אילוף שתיהיה מושתתת על תקשורת. חשוב שנבין שהכלב הוא חיה להקתית שחיה בטבע. כשהכלבים עברו את תהליך הביות- אתם הפכתם ללהקה שלהם!

כלב, כחיה להקתית, תמיד ישאף להגיע לראש הפרמידה- זה חלק מהטבע.

התפקיד שלנו זה להגיב באופן עקבי וחד משמעי במטרה לייצר סדר ורוגע.

אשמח לעזור באילוף כלבכם, בעבודה על פקודות, משמעת וגבולות תוך דגש על חיזוקים ואנרגיה טובה שתאפשר לכלב מקום בטוח ואוהב.

מאמרים

האם לכלבים יש רגשות?

מעניין לחשוב אם לכלבים יש באמת רגשות? ואם כן, האם זה דומה לרגשות אנושיים? במהלך קורס אילוף הכלבים שעברתי למדתי המון על תקשורת כלבית ועל

קרא עוד »

אילוף מתקדם

האילוף הבסיסי כבר מאחורינו, הכלב מכיר ומבצע את פקודות הבסיס ואנחנו מרגישים בשליטה טובה בכלב, אבל עדיין משהו חסר…. אנחנו רוצים ליצור את הביחד ואת

קרא עוד »