052-6892934

מאלף כלבים טלפון מאלף כלבים וואצאפ

מבחני גורים

אם החלטנו להביא גור מבית גידול או מאדם פרטי ברוב המקרים עלינו לבחור את הגור שאנו מעוניינים לקחת הביתה מבין כל שגר הגורים שנולד. איך נדע אם הכלב שבחרנו הוא הכי טוב עבורנו? איזה בדיקות עלינו לעשות על מנת לדעת שבחרנו מתוך שיקול דעת נכון ולא באופן שרירותי?

הריון של כלבה

נתחיל ונאמר שהריון של כלבה אורך כחודשיים, וליתר דיוק כ-63 ימים.
מומלץ להביא את הכלב אלינו הביתה כשהכלב בגיל 7 עד 8 שבועות, וזה לא סתם, יש היגיון חשוב שעומד מאחורי הדברים.
דבר ראשון, עד גיל 7 שבועות אין להפריד את הגורים מאימם ומשאר האחים מאחר ותקופת זמן זו הינה חשובה וקריטית להבנה של הגור כיצד נכון או לא נכון לפעול.
האמא עושה את עבודת החינוך בצורה אידיאלית והרבה יותר טובה מאיתנו, בני האדם. במידה ונבצע הפרדה בשלב מוקדם מגיל 7 שבועות, הגורים לא יחשפו בצורה מיטבית לכל ההתנהגויות הרצויות ועלולים לפתח בעיות התנהגות בהמשך.
בגיל 7 שבועות הגור מתנתק מאימו ואינו תלוי בה יותר הן מבחינת מזון והן מבחינת עשיית צרכים
בגיל 8 שבועות ועד ל- 10 שבועות מתחילה תקופת "החתמת פחד ראשונה" – בתקופה זו במידה ויחווה הכלב סיטואציות קיצון שונות הן עלולות להשפיע על הכלב בהמשך חייו. אם הכלב חווה סיטואציות חיוביות הן ישפיעו עליו במהלך חייו הבוגרים לחיוב ואם יחווה סיטואציות שליליות יתכן ויפתח פחדים שיצרבו לו לכל חייו הבוגרים.
מסיבות אלו תקופת הזמן האידיאלית להפריד בין גור לאמו היא בין שבעה לשמונה שבועות ולא שניה לפני או אחרי.

מבחן גורים

מבחן גורים נעשה בגיל מוקדם יחסית – בערך בין שבוע חמישי לשבוע שישי.
מבחן גורים מטרתו לבחון את כל הגורים בשגר במספר היבטים שונים על מנת לקבל את מירב האינפורמציה על כל גור.
בשלבים מוקדים לא ניתן לחשוף את הגורים לאזורים שאינם סטריליים מאחר והמערכת החיסונית שלהם חלשה ועדיין קיים סיכון גבוהה להידבקות במחלות ולכן שבוע חמישי הוא זמן סביר לבצע מבחן מסוג זה.
בשלב הבא נבחר מתוך השגר את הגור שהכי מתאים לצרכינו ולדרישותנו על מנת לבדוק את רמת היצר של הכלב, רמת החיברות, רמת החששנות ועוד.
.

תכונות הכלב

כל גור שונה ובעל תכונות אופי אחרות.
בנוסף כל אחד מאיתנו בוחר כלב ממניעים שונים ולכן עלינו להבין אילו תכונות אנחנו מחפשים בשביל לייצר את ההתאמה המושלמת בינינו לבין הכלב שלנו.

לפני שנה החלטתי לשנות מקצוע ולהפוך להיות מטפלת באמצעות כלבים. בבחירת הכלב שלי שמתי דגש מאוד חזק על כל נושא החיברות לאנשים ובחנתי את התגובות שלו לבני אדם גדולים וקטנים מאחר ותפקידו בעתיד לפעול עם מגוון של אנשים באוכלוסיות שונות וללא כל קושי. בנוסף שמתי דגש על רמת חששנות נמוכה יחסית מאחר והעבודה מחייבת כניסה למקומות הומי אדם ( בתי ספר, גני ילדים ועוד) ואין ביכולתי לשנות את הכלב מקצה לקצה בהכשרתו להיות כלב טיפולי. כמובן שקיימים הבדלים באופי הכלבים כשמדובר על כלבים מגזעים שונים. בשלב ההתחלתי ביותר ננסה להתאים את גזע הכלב לדרישות שלנו ורק לאחר מכן נבחר את הגור שתואם את הציפיות שלנו מתוך השגר.

טרם התחלת מבחני הגורים נשים דגש על:
1. תכונות האמא: האם האמא רגועה או עצבנית/ נבחנית או שקטה/ נעימה עם אנשים או מתייחסת בתוקפנות. חשוב לדעת שתכונות אופי אצל כלבים עוברות בצורה גנטית ולכן כלבה רגועה ברוב המקרים תמליט גורים עם פוטנציאל גבוהה יותר לרוגע ולהפך.
2. פינת המלטה: נבחן את נראות אזור ההמלטה- האם האזור נקי, האם יש בו מספיק מרחב לנוע, האם קיימת הפרדה בין האזור בו הכלבים עושים את הצרכים למקום הרביצה שלהם

הלכה למעשה

בשלב הזה נבקש להוציא את כל הגורים לאזור מסויים בגדר גורים בשביל לבחון את ההתנהלות בשגר ולאחר מכן נוציא את הגורים אחד אחד בשביל לבחור את הפרמטרים הבאים באופן אישי.
1. יחסים בין אחים: נרצה לבחון האם האחים משחקים וכיצד הם מגיבים אחד לשני. נסתכל על התקשורת בין האחים ונבחן מי הדומיננטי ומי נחבא אל הכלים, מה תפקיד כל גור בשגר ומה יחסי הכוחות ביניהם.
2. רמת הביטחון של הכלב: האם הכלב חששן ולכן מעדיף ללכת לפינות של החדר או שמעדיף את מרכז החדר
3. מגע: נרתע ממגע או מקבל אותו בהנאה
4. תשומת לב: דורש המון תשומת לב ומייצר רעש או שקט ועדין
5. חברותי לאנשים: האם הכלב הולך אחרי כשאני קורא לו?
6. רעש: נשמיע רעש פתאומי ונבדוק מי נבהל וקופא במקום ומי ממשיך ישר אחרי בעיסוקיו
7. חשיפה למשחק: נבחן את המזג של הכלב, מה היצרים המובילים שלו ( רדיפה, קרב או הבאה)- קרב עם חבל או פפי רול

8. גובה: נבחן את התגובה של הכלב להרמה בידיים, האם חושש או נינוח
9. בטן חשופה: נהפוך את הכלב על הגב ונבחן את התגובה

חשוב לציין שבחירת גור היא החלטה לא פשוטה ובעלת אחריות לטווח ארוך.
במידה ולא נמצאה התאמה ביניכם לבין אחד הגורים בשגר, עדיף להמתין להמלטה הבאה או לשקול בחירת כלב מגזע אחר אם יש צורך…
כלבים רבים מחפשים בית מסיבות כאלה ואחרות וחשוב לזכור שיש לנו ברוב המקרים דרך למנוע זאת…
אז שיהיה המון בהצלחה בבחירת הגור ותמלאו אחד את השני בחום ואהבה 🙂

מאלף כלבים במרכז, לא קל למצוא. כדאי לחפש המלצות למאלף כלבים בתל אביב ולבדוק אם סוג האילוף מתאים לכלב לא כל מאלף כלבים מומלץ, בתל אביב או בכלל במרכז ידע את שיטת האילוף המתאימה לכלב שלכם. לכן חשוב לבחור מאלף כלבים שהכי יתאים לכלב וידע לעבוד נכון באילוף הכלב