052-6892934

מאלף כלבים טלפון מאלף כלבים וואצאפ

חשיבות לימוד טריקים

מדוע חשוב ללמוד טריקים ?

לקוח שפונה למאלף כלבים בשביל ליצור שינוי התנהגותי בכלב שלו, יוצא מנקודת הנחה שתהליך האילוף כולל הרבה שייח על תקשורת נכונה ולימוד של פקודות הבסיס המוכרות, שם דגש על שפת גוף וטון דיבור מותאמים לסיטואציות השונות ואולי יהיה ניתן לשלב כמה טריקים בשביל הכיף.

 

האמת היא שטריקים הם לא רק בשביל הכיף, יש בהם הרבה מעבר…..

 

מה זה אומר?

 

א) כלבים נולדים ברמות אנרגיה שונות זה מזה ומרגישים צורך לצאת החוצה ולשחק עם כלב אחר או לרוץ מקצה אחד של הגינה לקצה השני בשביל להוציא אנרגיה ולהשתחרר.

 

טריקים בראש ובראשונה דורשים מהכלב מחשבה – וכלב חושב הוא כלב שמאמץ את המחשבה, ולבסוף גם מתעייף ונרגע.

במילים אחרות, טריקים מייצרים פריקת אנרגיה בצורה מנטאלית.

 

ב) בלימוד של פקודות נעבוד באופן סמכותי ולעיתים אף תקיף, ואילו בלמידה של טריקים אין ענישה, אין פקודות ואין סמכות, יש רק אווירה של כיף!

החוויה היא לגמרי חיובית ומהנה עבור הכלב, מה שעוזר ותומך בכל תהליך בניית הקשר עם הכלב.

האנרגיה הזאת מחזקת את הקשר בין הכלב לבעליו ומעודדת הקשבה של הכלב ורצון לרצות את הבעלים בשלב מתקדם יותר .

 

ג) בימים חורפיים וגשומים או בימים חמים מאוד נעדיף להישאר בבית ולהימנע מיציאות מיותרות. במקרים כאלו ואחרים עדיין קיימת האפשרות והכלים הנכונים לפרוק לכלב אנרגיה בצורה משותפת שתאפשר לכלב לחוש רוגע ושלווה.

 

חשוב להבין שהכלב מרגיש את האנרגיה שלנו. אם אנחנו אחרי יום קשה בעבודה או סתם חסרי מוטיבציה, אין טעם להיכנס למצב של עבודה על טריקים. חשוב שנרגע לפני ונשנה את האווירה בשביל להפוך את העבודה על הטריקים לחוויתית ומהנה.

 

אם נתמיד ונשלב בעבודה עם הכלב עבודה על פקודות וטריקים – הכלב ילמד שאני לא רק המקור לאוכל וטיולים כפי שהיה עד היום, אלא גם המקור למשחק מהנה ומגוון.

 

אז איך אני עושה את זה?

 

א) כשאני מלמד את הכלב שלי טריק חדש, אני קודם כל צריך להשקיע מאמץ ומחשבה איך ללמד את הטריק בצורה הכי פשוטה. נחשוב קודם כל מה התוצאה הסופית שאליה אנחנו רוצים להגיע ונחלק אותה לשלבים קטנים. בהדרגה נחבר את השלבים עד להשלמה של הטריק במלואו.

*ממליצה לשלב קליקר לצורך כך.

 

ב) כל הצלחה של הכלב מלווה באנרגיה גבוה מאיתנו ובחיזוק של חטיף או משחק (בהתאם להעדפותיו של הכלב).

 

ג) המטרה שלי שהכלב יהנה על ידי כך שיחווה הצלחה במשימה, לכן חשוב שהעבודה עם הכלב על הטריק תיהיה למשך זמן קצר יחסית (2-10 חזרות) בהתאם ליכולת הכלב ולרמת הקושי של הטריק. בצורה זו נשמור על אנרגיה חיובית גבוה ונשאיר את הכלב "רעב" לעבודה. ככל שנתקדם בלימוד הטריק נוכל להעלות את משך זמן העבודה עליו.

 

ד) אנרגיה , אנרגיה, אנרגיה !!!!

 

ה) לא להתייאש- גם אם קשה ננסה להבין למה זה קשה, האם אני באנרגיה נמוכה, האם הטריק מורכב עבור הכלב, האם הדרישות שלי גבוהות מידי, האם המוטיבציה של הכלב לא מספיק גבוהה וכדאי להיעזר בחטיף שווה יותר (פסטרמה, נקניקיות, טונה….)

 

ו) נעבוד כל פעם על טריק אחד עד הצלחה מלאה ורק לאחר מכן נמשיך לטריק הבא…

 

תהנו 🙂

מאלף כלבים במרכז, לא קל למצוא. כדאי לחפש המלצות למאלף כלבים בתל אביב ולבדוק אם סוג האילוף מתאים לכלב לא כל מאלף כלבים מומלץ, בתל אביב או בכלל במרכז ידע את שיטת האילוף המתאימה לכלב שלכם. לכן חשוב לבחור מאלף כלבים שהכי יתאים לכלב וידע לעבוד נכון באילוף הכלב